راهنما

راهنمای خرید سوتین ورزشی

راهنمای خرید سوتین ورزشی

آیا می‌دانستید که اگر سوتین ورزشی مناسبی نپوشید، سینه‌ها می‌توانند تا 15 سانتی‌متر به هر جهتی پرش کنند؟ دریافت حمایت کافی مهم است زیرا در غیر این صورت رباط‌های ظریف سینه می‌توانند کشیده شوند و هر گونه افتادگی طبیعی را تشدید کنند و متأسفانه آسیب غیرقابل برگشت است. در انتخاب سوتین، دو سطح حمایتی در مجموعه سوتین ورزشی  وجود دارد:

پشتیبانی متوسط برای فعالیت‌های مختلف از یوگا تا پیاده‌روی و پشتیبانی نهایی برای ورزش‌هایی مانند دویدن

   اگر سینه‌های بزرگ‌تری دارید، همیشه ساپورت‌های بلند یا با ضربه زیاد را انتخاب کنید، زیرا سینه‌تان به طور طبیعی بیشتر حرکت می‌کند و بنابراین نیاز به نگه داشتن بیشتر دارد.

راهنمای خرید سوتین ورزشی

  هنگام خرید سوتین ورزشی، همیشه همان اندازه سوتین معمولی خود را خریداری کنید. ممکن است محکم‌تر به نظر برسد، اما این به این دلیل است که برای به حداقل رساندن جهش و فعالیت های زیاد طراحی شده است. با این حال، همچنان باید احساس راحتی داشته باشد و اجازه حرکت کامل را بدهد، اگر در خرید شک دارید، زمانی که آن را امتحان می‌کنید، از فعالیتی که می‌خواهید در سوتین انجام دهید را تا بببیند مناسب شما است یا نه!.

  اگر می خواهید از نیم تنه ساپورتی استفاده کنید، یک سوتین ضربدری ایده خوبی است. اینها با محکم کردن تسمه ها روی بدنه و کاهش حرکت پارچه کار می کنند.

  اگر در حین تمرین ورزشی عرق بدن شسته نشود، پارچه‌ها را خراب می‌کند، بنابراین پس از هر بار پوشیدن سوتین‌های ورزشی خود را در ماشین لباسشویی قرار دهید. تمام سوتین های ورزشی از برندهای خوب از نظر دوام تست شده اند، بنابراین می توانند چندین بار شستشو را تحمل کنند. از آنجایی که سوتین های ورزشی برای حمایت و محافظت از بافت سینه حیاتی طراحی شده اند، ایده خوبی است که هر سال سینه بند خود را تعویض کنید تا مطمئن شوید که عملکرد بهینه را از سینه بند خود دریافت می کنید.

  به دنبال پارچه‌های قابل تنفس در سوتین ورزشی استفاده کنید تا به شما کمک کند هنگام ورزش خنک و راحت باشند. سوتین‌های دارای  جنس پارچه‌ هستند که رطوبت را از بین می‌برند تا عرق را از بدن خارج کرده و به آن اجازه می‌دهد تا سریع‌تر تبخیر شود.

یک سوتین ورزشی راحت و پشتیبانی می تواند تفاوت زیادی در تمرین شما ایجاد کند. اما دانستن نحوه انتخاب یک سوتین ورزشی برای یافتن تناسب مناسب در سبکی که برای تمرین شما مناسب است، کلیدی است.

مدل های زیادی  از سوتین‌های ورزشی در جهان وجود دارد که ظاهراً هر کدام دارای ویژگی‌هایی مناسب برای اندازه‌ها و فعالیت‌های مختلف سینه هستند. انتخاب یک سوتین ورزشی می تواند بسیار دشوار باشد، اما انتخاب یک سوتین ورزشی مناسب برای کمک به شما برای لذت بردن از تمرین و بهترین عملکرد ضروری است.

سوتین ورزشی مناسب دارای تناسب خوبی است در حالی که امکان حرکت انعطاف پذیر را فراهم می کند. یک سوتین ورزشی که به خوبی درسینه جا نمی‌گیرد ممکن است سینه را در جای خود نگه ندارد یا در اطراف قفسه سینه‌تان احساس تنگی کنید. میزان نگه داری که نیاز دارید به اندازه و نوع فعالیتی که انجام می دهید بستگی دارد.

از این راهنما برای نکاتی درباره نحوه انتخاب سوتین ورزشی استفاده کنید.

سوتین های ورزشی با قابلیت پشتیبانی بالا

تمرینات پر فشار مانند دویدن یا پریدن شامل جهش و حرکات بزرگتر می شود. وظیفه یک سوتین ورزشی خوب این است که سینه های شما را در جای خود نگه دارد. ورزش با ضربه بالا به یک سوتین ورزشی با ضربه بالا نیاز دارد.

مطالعات نشان داده است که در حین دویدن، سینه ها بالا و پایین حرکت می کنند و از این طرف به سمت دیگر نوسان می کنند. طبق تحقیقات منتشر شده توسط Medicine & Science in Sports & Exercise، این حرکت می تواند تا هشت اینچ  یا بیشتر باشد.

سوتین های ورزشی با پشتیبانی بالا برای حمایت از سینه ها در هر جهت طراحی شده اند تا میزان حرکت را محدود کنند. با محدود کردن درد سینه و حواس‌پرتی‌های احتمالی، یک سوتین ورزشی مناسب می‌تواند لذت ورزش و عملکرد شما را افزایش دهد.

سوتین‌های ورزشی با پشتیبانی بالا دارای تسمه‌های پهن، گیره‌های محکم پشتی، فنجان‌های نگهدارنده و در برخی موارد یک سیم زیرین هستند. این تمرکز بر روی ساپورت کمک می کند تا از خراشیدگی و حفاری جلوگیری شود، در حالی که بالاترین سطح پشتیبانی را فراهم می کند. برخی از سوتین‌های نایک با پشتیبانی بالا تا سایز 44G می‌رسند و برای سینه‌های بزرگ‌تر ایده‌آل هستند.

راهنمای خرید سوتین ورزشی

سوتین های ورزشی با ساپورت متوسط

برای ورزش های سبک تر، یک سوتین ورزشی با ساپورت متوسط انتخاب کنید. ورزش های سبک تر ممکن است شامل چرخش، پیاده روی با قدرت، پیاده روی، ایروبیک یا تمرینات قدرتی باشد. این نوع تمرینات همچنان به حمایت و فشرده سازی چند جهته نیاز دارند، اما کمتر از آنچه توسط سوتین های ورزشی با پشتیبانی بالا ارائه می شود.

سوتین‌های ورزشی با ساپورت متوسط   از پارچه نرم و صاف با پشتیبانی کافی برای نگه داشتن همه چیز در جای خود ساخته شده‌اند. این نوع سوتین برای اندازه های کوچکتر یا کسانی که تمرینات ثابت بیشتری انجام می دهند ایده آل است. کسانی که سینه‌های بزرگ‌تری دارند ممکن است ترجیح دهند برای حمایت بیشتر از یک سوتین ورزشی با ساپورت متوسط برای ورزش‌های کم‌ضرر استفاده کنند.

سوتین های ورزشی با پشتیبانی کم

ورزش های کم تاثیر مانند پیلاتس، یوگا، پیاده روی یا دوچرخه ثابت شامل حرکت کمتر و نیروی مستقیم کمتری بر بدن می شود. به همین دلیل، یک سوتین ورزشی با حمایت کمتر مناسب است.

سوتین‌های ورزشی   سبک وزن، راحت و مناسب برای پوشیدن روزمره هستند، حتی اگر ورزش نمی‌کنید. پارچه نرم و قابل تنفس برای حرکت با شما کشیده می شود. برخی دارای پدهایی هستند که به راحتی قابل جابجایی هستند که می توانید هر زمان که بخواهید خود را تغییر دهید.

سوتین ورزشی مناسب از نظر دوخت چه ویژگی‌هایی دارد؟

دوخت سوتین ورزشی از مهم‌ترین مواردی است که در هنگام خرید باید به آن توجه شود. از آنجایی که لباس زیر قابلیت پرو ندارد، به شما توصیه می‌کنیم تا در هنگام خرید درزهای لباس را به خوبی لمس کنید و مطمئن شوید که دوخت مناسبی داشته و در هنگام فعالیت بدن را اذیت نمی‌کنند. همچنین سوتین ورزشی علاوه بر آنکه باید از خاصیت پوشانندگی بالایی برخوردار باشد تا همه سایزها بتوانند از آن استفاده کنند باید به گونه‌ای تنفس‌پذیر دوخته شوند تا از تعریق بیش از حد جلوگیری کنند.

راهنمای خرید سوتین ورزشی

هنگام خرید یک سینه بند ورزشی، ما همیشه توصیه می کنیم که ابتدا سایز سوتین خود را امتحان کنید، اما از آنجایی که مارک ها و طیف های مختلف می توانند در اندازه متفاوت باشند، ممکن است متوجه شوید که به سایز متفاوتی نیاز دارید. بهترین راه برای اطمینان از تناسب مناسب، پیروی از نکات برتر بستن سوتین ورزشی ما است که در نمودار زیر مشاهده می شود.

راهنمای خرید سینه بند ورزشی لباس زیر زنانه

1. تسمه

اگر دو انگشت خود را بین بند و پوست خود قرار دهید باید 1 تا 2 اینچ فاصله داشته باشد.

2 کاپ

سینه شما باید به طور کامل توسط کاپ های سوتین ورزشی پوشانده شود.

3. باند

زیربند باید در تمام اطراف بدن شما سفت و صاف باشد و فقط باید 1-2 اینچ فاصله داشته باشد.

4. تسمه

اگر بندها در شانه‌های شما فرو می‌روند یا ردهای قرمز باقی می‌گذارند، آن‌ها را شل کنید تا به تناسب و راحتی کامل برسید.

5. فنجان

اگر بیش از حد دکلره دارید یا سینه هایتان فشرده می شود، اندازه فنجان احتمالا خیلی کوچک است! اگر در فنجان چروک یا شکاف دیدید، احتمالاً اندازه فنجان خیلی بزرگ است.

6. باند

اگر زیر بند در پشت بالا می رود، سوتین ورزشی خیلی بزرگ است و باید اندازه بند را کاهش دهید.