آموزشی

آشنایی با فرم بدن برای تیپ های مختلف

with body form

فرم بدن مثلثی معکوس

در فرم بدن مثلثی معکوس شانه‌ها نسبت به قسمت باسن عرض بیشتری دارد. افراد مشهوری مانند آنجلینا جولی و دمی مور دارای فرم بدن مثلثی معکوس هتند؛ اما با این حال توانسته‌اند با انتخاب لباس‌های مناسب همواره جذابیت خود را حفظ کنند. توصیه می‌شود افرادی که فرم بدن آنها به شکل مثلثی معکوس است از پوشیدن لباس‌هایی با یقه‌های قایقی، یقه آویزان، یقه‌های شال بزرگ و طرح‌های بزرگ در قسمت بالایی بدن خود اجتناب کنند. در مقابل استفاده از طرح‌های درشت برای شلوار یا دامن فرم بدن آنها را جذاب‌تر نشان خواهد داد. بهترین مدل شلوار جین برای فرم بدن مثلثی معکوس مدل شلوار بوی فرند است.

فرم بدن مستطیلی

فرم بدن مستطیلی در قسمت بالا و پایین سایز یکسانی دارند و در این فرم بدن دور کمر قوس خاصی ندارد. اغلب افراد این فرم بدن را با نام فرم بدن ورزشی هم می‌شناسند. افراد مشهوری مانند کیت هادسون این فرم بدن زنانه را دارند. ایجاد کردن خطای دید در بخش کمر باعث جذاب‌تر شدن فرم بدن مستطیلی شکل می‌شود به خاطر همین استفاده از کمربند گزینه بسیار مناسبی برای جذابیت بیشتر فرم بدن مستطیل شکل است. توصیه می‌شود از لباس‌هایی که دارای خطوط عمودی هستند به هیچ عنوان استفاده نکنید. در مقابل استفاده از شلوارهای گشاد به همراه کمربند ظاهر جذابی را در استایل شما به وجود می‌آورد.

فرم بدن گلابی شکل

فرم بدن گلابی در نقطه مقابل فرم بدن مثلثی معکوس قرار دارد به این صورت که در این فرم بدن قسمت نیمه پایینی عرض بیشتری نسبت به شانه‌ها دارد. یکی از افراد مشهور در سراسر جهان به خاطر فرم بدن گلابی شکل توانسته سر و صدای زیادی برپا کند کیم کارداشیان است که با این حال با انتخاب لباس‌های مناسب استایل بی‌نظیری از خود را به نمایش می‌گذارد. لباس مناسب برای فرم بدن گلابی شکل انتخاب رنگ‌های روشن برای قسمت‌های بالایی بدن است. همچنین می‌توانید برای ایجاد خطای دید از لباس‌های یقه پهن مانند انواع یقه‌های قایقی و یقه دلبر استفاده کنید. به یاد داشته باشید که انتخاب پیراهن‌های خیلی بلند ممکن است ظاهر مناسبی را در استایل شما به وجود نیاورند. در کنار انتخاب رنگ‌های روشن برای قسمت بالا تنه می‌توانید از انواع رنگهای تیره برای دامن یا شلوار خود استفاده کنید تا ناحیه باریک تر از آنچه که هست نشان دهید.

فرم بدن ساعت شنی

فرم بدن ساعت شنی یکی از فرم‌های بسیار محبوب در سراسر دنیا است. در فرم بدن ساعت شنی اندازه مساوی در قسمت باسن و سرشانه قابل ملاحظه است که کمر باریک به عنوان تکمیل کننده و جذاب کننده این فرم بدن از امتیاز بسیار بالایی برخوردار است. از جمله افراد مشهور که دارای فرم بدن ساعت شنی هستند می‌توان به بیانسه و  مرلین مونرو اشاره کرد.

در هنگام انتخاب لباس مناسب برای فرم بدن ساعت شنی لازم است که گودی کمر خود را به طور کامل در معرض دید قرار دهید به همین خاطر انتخاب انواع لباس‌های گشاد گزینه نامناسبی برای شما خواهند بود. در هنگام انتخاب شلوار برای خود توجه داشته باشید که انواع جیب‌های زاویه دار که باعث جلوگیری از پهن‌تر دیده شدن ناحیه باسن می‌شوند گزینه مطلوبی خواهند بود. همچنین سعی کنید در قسمت بالاتنه از انواع یقه‌های گرد استفاده نکنید چرا که ممکن است باعث پهن دیده شدن این ناحیه شود و درنتیجه تناسب اندام شما را از بین ببرد.

به یاد داشته باشید که افراد دارای فرم بدن ساعت شنی برای نشان دادن فرم بدن جذاب خود به راحتی می‌توانند از انواع دامن‌های کوتاه و اکسسوری‌های کاربردی مانند کمر در استایل خود استفاده کنند.

فرم بدن  دایره‌ای شکل

فرم بدن دایره‌ای شکل یا فرم بدن سیبی با قسمت بالایی پهن و بدون کمر شناخته می‌شود که اغلب این افراد پاهای بسیار باریکی دارند. اغلب افرادی که فرم بدن آنها به شکل سیب است در انتخاب لباس‌های مناسب خود با چالش‌های بسیاری روبرو می‌شوند؛ اما در ادامه مواردی را به شما خواهیم گفت که با رعایت کردن آنها می‌توانید گزینه مناسب را با در نظر گرفتن فرم بدن خود انتخاب نمایید.

در هنگام انتخاب لباس برای قسمت بالاتنه سعی کنید از انواع رنگ‌های ساده برای بلوز، تاپ و کت خود استفاده کنید. همچنین در نظر داشته باشید که پوشیدن لباس‌های تنگ در قسمت بالاتنه باعث از بین رفتن جذابیت استال شما خواهد شد. در هنگام انتخاب انواع لباس‌های مناسب خود توجه داشته باشید بالاتنه گشاد در کنار شلوار یا دامن تنگ گزینه بسیار مطلوبی برای شما است. همچنین شما می‌توانید برای جذابیت بیشتر استایل خود از انواع شلوار جین راسته استفاده کنید؛ چرا که این مدل شلوار جین می‌تواند زیبای پاهای شما را تا حد زیادی در معرض دید قرار دهد و توجه از ناحیه قسمت بالای بدن خارج شود.

سخن پایانی

توجه کردن به فرم بدن در هنگام انتخاب لباس‌های مناسب تاثیر بسیار زیادی در استایل و زیبای اندام شما دارد به همین دلیل لازم است قبل از خرید لباس مورد علاقه به شکل اندام خود توجه داشته باشید تا بتوانید خرید درستی داشته باشید. فرم بدن شما به چه شکل است و برای ایجاد خطای دید در استایل خود از چه روش‌هایی استفاده می‌کنید؟